Světoznámé akvárium v Barceloně

Barcelona leží u moře, kde se v poklidu prohánějí žraloci a je tak nasnadě, aby je předvedla i svým návštěvníků. To jde samozřejmě nejlépe pomocí akvária, protože málokterý turista je ochoten se v chatrné potápěčské výstroji vydat přímo do žralokova teritoria. V Barceloně tak naleznete obrovské akvárium, které patří mezi největší v Evropě. Konkrétně se nachází na malém poloostrově mezi Torre Jaume a poloostrovem Barcelonetta. Vše je přístupné přes velmi moderní pěší most Rambla de mar, který se sám inspiroval mořskými vlnami.

Ono vůbec je celá tato čtvrť velmi pěkná a moderní. Hned vedle mostu se nachází velké kotviště plachetnic a na poloostrově pak akvárium sousedí s moderním Imax multikinem a nákupním centrem. Také se zde najdou nějaké kolotoče a drobnější atrakce pro děti.

A na co láká samotné akvárium?! Především je to 80 metrů dlouhý podvodní tunel s pohyblivým chodníkem, který vám zprostředkuje zážitek z  pozorování 11.000 mořských živočichů v šesti milionech litrů vody. Dále se zde nachází 22 obřích akvárií a nespočet těch malých. Podrobně a na vlastní oči si zde můžete prohlédnout žraloky, rejnoky, měsíční rybu a další ryby z oblasti Středozemního moře.

Vstupné sice není zrovna malé, ale věřte nám, že za ten zážitek to opravdu stojí.

Dospělí: 16 €

Děti: 4-12 let – 11 €

Důchodci od 60 let: 12,50 €

Oficiální web akvária: http://www.aqu­ariumbcn.com/

Procházka podvodním tunelem patří k neopakovatelným zážitkům.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist