La Rambla – ulice, kde to žije!

La Rambla – skvostná ulice v centru Barcelony. Ulice, která nikdy nespí. Ulice, která překvapí každého nově přicházejícího turistu.

Barcelona nabízí skutečně řadu zajímavých míst a jedním z nejzajímavějších je bezpochyby nejznámější ulice Barcelony. La Rambla je místo, kde můžete poznat náturu Španělů. Je to místo, které nikdy neupadá do ticha a samoty.

La Rambla se táhne od moře přes historickou část Barcelony až na náměstí Placa Catalunya. Je dlouhá přibližně 1,5 kilometru a pokud se po ní projdete, určitě budete uchvácení tamějšími umělci, kterých tam je opravdu požehnaně. Jsou to právě umělci, kteří dodávají této ulici ten správný ráz a atmosféru. Díky nim to na ulici žije a vy tak můžete získat při procházce skutečně kulturní zážitek. Díky umělcům si můžete přivézt z dovolené originální portréty, můžete se pobavit tanečním představením a nebo můžete obdivovat výtvory nejznámějších sochařů v podobě živých soch. To vše se vám snaží pouliční umělci nabídnout s očekáváním, že jejich talent alespoň trošku oceníte vhozením několika mincí do připravené misky.

Ulice La Rambla však nepředstavuje pouze tento kulturní zážitek. Můžete si tam koupit řadu suvenýrů a navštívit stylové restaurace a kavárny, které lemují téměř celou ulici. Tamější bary a kavárny nabízí posezení přímo na ulici a vám se tak naskytne příležitost se chvíli zastavit a sledovat život na ulici v roli pozorovatele.

La Rambla je rozdělená do pěti částí. Tyto části vznikly jako památka na staré nedochované historické stavby. Kdo procházel touto ulicí, jistě potkal malou kašnu v části Rambla de Canaletes. K této kašně se vztahuje pověra, že kdo se z ní napije, bude se do Barcelony vracet každý rok. Druhá část ulice La Rambla je pojmenována Rambla dels Estudis po univerzitě, která zde byla postavena v 16. století. Třetí část ulice nese název po klášteře, který zde také stával v dobách dávno minulých. Jmenuje se Rambla de Sant Josep. Se čtvrtou části ulice je spjatý kapucínský klášter a ulice se proto jemnuje Rambla dels Caputxins. A poslední část ulice La Rambla nese název po klášteře, místo kterého dnes stojí muzeum umění. Pátou část ulice – tedy Rambla de Santa Monica můžete najít přímo u sochy K. Kolumba.

A co všechno tedy můžete ještě na ulici obdivovat? Když vynecháme památník Kryštofa Kolumba a pouliční umělce, stojí za povšimnutí slavná mozaika Joana Miró, která zdobí třetí část této ulice. Skvělou atrakcí pro turisty je voskové muzeum, které je otevřené vždy od pondělí do pátku 10:00 až do 13.30 a v odpoledních hodinách od 16:00 až do 19:30. Přes víkend a přes svátky je otevírací doba voskového muzea od 11:00 do 14:00 a odpoledne od 16:30 do 20:30. V létě je pak otevírací doba od 10:00 do 22:00. Cena vstupeny je pro osoby starší 11 let 15 Euro a pro ostatní návštěvníky 9 Euro.

Další, turisty velice oblíbenou atrakcí, je park Güell. Můžete tam vidět úžasnou kamennou strukturu, obkládané budovy a mnoho dalších zajímavostí. Při vstupu do parku vás přivítá kouzelná socha draka, která je zdobená barevnými kamínky. Tento park stojí za návštěvu, přestože je od ulice La Rambla vzdálený pár kilometrů. Za vstup do Gaudiho světa platit nic nemusíte.

Ulice La Rambla je skutečným skvostem Barcelony a pokud máte v plánu tohle město navštívit, neměli byste ji vynechat. Přestože vám tato ulice může nabídnout mnoho zajímavého, mějte se na pozoru před vynalézavými kapsáři, kteří tam číhají na nepozorné turisty.

3 Komentáře

  1. J. Homme 1 července, 2011 v 10:54 #

    Pěkný článek, do Barcelony se letos chystám, takže díky za tip, La Rambla určitě navštívím a probádám 😉

  2. Ivan 26 prosince, 2013 v 23:12 #

    Barcelona je opravdu nádherné město, které stojí za to navštívit. Já osobně tam již byl třikrát a naprosto si toto město zamiloval.

  3. Collins 13 ledna, 2015 v 17:59 #

    Zrovna ulici La Rambla při návštěvě v příštím týdnu vynechám a zajdu raději do mořského akvária či na fotbal. stadion. La Rablou jsem prošel před 2roky a přišlo mi to jako přecpaný Václavák. Pro mě osobně to byla nuda a víckrát po tom netoužím, ale jinému se to může líbit.

Okomentovat článek

TOPlist