Nou Camp – král mezi fotbalovými stadiony

Camp Nou, což v překladu z katalánštiny znamená: „nový stadion“, nebo jak je označován ve zbytku světa Nou Camp, je fotbalový svatostánek „stadion“ v srdci Barcelony. Jedná se o domovský stadion jednoho z nejlepších světových fotbalových klubů FC Barcelona. Právě Barcelona, která nad jinými kluby vyčnívá nejenom kvalitou svého mužstva, ale i bezedným rozpočtem, na něm vyválčila nejeden mistrovský titul.

Samotný stadion byl dokončen v roce 1957 za tehdy astronomickou sumu 288 milionů Peset. Aby také ne, když jeho kapacita činí 98 600 diváků, což ho činí bezkonkurenčně největším funkčním a využívaným fotbalovým stadionem Evropy. Zajímavostí je, že až do roku 2000 bylo jeho oficiální jméno Estadi del FC Barcelona (v překladu Stadion FC Barcelona), teprve až hlasováním členů oficiálního klubu fanoušků byl však přejmenován na jinak běžně používaný hovorový název Camp Nou.

Jedná se o jeden z mála stadionů oceněný UEFA pěti hvězdičkami a domácí si ho cení možná ještě více, protože fotbal a vše co s ním souvisí je opravdu srdeční záležitost. Návštěvu Nou Campu si určitě nenechte ujít a to ani pokud vám fotbal nic moc neříká, protože se jedná o opravdu monumentální stadion se vším všudy.

Zajímavý článek věnovaný jen Nou Campu je na Českých fan stránkách Barcelony na této adrese: http://www.fcbarcelona.cz/showpage.php?name=camp_nou

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist