Palau de la Generalitat de Catalunya

Jestliže se chystáte do Barcelony na poznávací zájezd nebo dovolenou, jistě vás bude zajímat, která místa byste si neměli nechat ujít. S velkou pravděpodobností jste již slyšeli o ulici La Rambla, která je turisty velmi oblíbená. Kousek od této ulice se nachází další barcelonský skvost – Palau de la Generalitat de Catalunya.

Palau de la Generalitat je historická budova, kterou můžete najít kousek od ulice La Rambla v Barceloně. Je to jedna z mála budov se středověkým původem v Evropě, která byla postavena jako sídlo vlády a po celou dobu si tuto čest zachovala. Od roku 1359 až do dnešního dne vládlo z této budovy 121 vůdců.

Přestože je budova v současné době uzavřená, obdivuje jí nejen mnoho turistů, ale také historických a uměleckých nadšenců.

Palau de la Generalitat de Catalunya je jedním z nejhodnotnějších symbolů Katalánie a to především z toho důvodu, že přežila velké množství historických a politických pohrom. Tato budova se stala symbolem demokracie v Katalánii.

Trocha historie

Jak jsme již uvedli, Palau de la Generalitat má bohatou historii. První vláda, která měla za úkol spravovat Katalánii, byla ustanovena za účelem výběru daní stanovených královským dvorem. V roce 1359 se konalo valné shromáždění ve městě Carvera, aby zformovalo nový sněm. Jednalo se o zástupce z řad armády, královského dovra a církve, kteří využívali palác jako své sídlo.

Po válečných událostech v roce 1714 přešla Barcelona pod vládu krále Filipa V. Budova od té doby sloužila jako dvůr krále v Barceloně. Ačkoliv měl palác bohatou historii a středověký původ, první oprava se prováděla až ve 20. století. Francis Macia vyhrál v roce 1931 volby a zajistil rekonstrukci budovy. Za své vlády zrušil oblastní úřady a palác se stal sídlem nové vládnoucí moci.

Po nastolení demokracie ve Španělsku v roce 1977 se stal palác sídlem nové vlády, která také zajistila jeho rekonstrukci v záři téhož roku. V současnosti je palác jednou z nejvýznamnějších symbolů Katalánie.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist