Náměstí de Espana

Placa d’Espanya je jedním z nejdůležitějších barcelonských náměstí. A to přesto, že se jedná o poměrně nové náměstí, které vzniklo teprve roku 1929 u příležitosti světové výstavy, která se konala na úpatí Montjuïc v Sants-Montjuic okresu.

Na náměstí, které má kruhový tvar se spojují jedny z hlavních dopravních tepen Barcelony a to ulice Gran Via de les Corts Catalanes, Avinguda de la Reina Maria Cristina, Avinguda del Paral-lel, Carrer de la Creu Coberta a Carrer de Tarragona.

Kousek na jih od tohoto rušného náměstí a křižovatky v jednom se také nachází jedno z nejvyhlášenějších španělských muzeí a to Museu Nacional d’Art de Catalunya.

Náměstí se nachází v místě, kde dříve stála městská šibenice, která stála pod opevněním města. Plány na stavbu náměstí vznikly roku 1915 a stavba byla realizována do zmíněného roku 1929. Dnešní náměstí de Espana je hodně rušné. Kolem něj se totiž nachází mohutný sedmiproudý kruhový objezd. Na ostrůvku uprostřed je pak velkolepá kašna. Tu navrhl Josep Maria Jujol ve spolupráci s Antoniem Gaudím. Sochy kolem pak navrhl Miquel Blay.

Praktické infomace na cesty? Navštivte web Hotelove.cz!

Zdejší náměstí patří mezi velmi známé, protože tvoří vlastně také vstup do výstavního areálu. Často se vyskytuje v televizi a dalších médiích. I když je tedy Placa d’Espanya hodně rušný dopravní uzel i na tomto náměstíčku je toho spousta zajímavého k vidění.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist