Ke stažení mapy Barcelony

Všichni to dobře víme, orientovat se v cizím městě není nic snadného. Obzvláště pak v takovém velkoměstě jako je Barcelona. A přitom krásných míst k návštěvě je takové množství a člověk neví, kam se má vydat. Ideální je sebou mít například GPS navigaci nebo papírovou mapu, které vám pomůžou přímo na místě. Důležité jsou ale i ostatní mapy, podle kterých si můžete celý váš výlet naplánovat. Tady vám můžeme v první řadě doporučit počítačové online mapy v čele s programem Google Earth, který umí zobrazit nejenom mapové podklady, ve kterých se můžete pohybovat do nejmenších detailů, ale také spoustu dalších užitečných informací včetně fotek a videí. V těsném závěsu jsou pak nejlepší online mapy jako maps.google.com, maps.bing.com nebo ty provozované českým Seznamem.cz na adrese mapy.cz.

Další užitečnou možností pro vás můžou být následující zjednodušené plánky Barcelony, které si navíc můžete pohodlně stáhnout a uložit do svého počítače nebo mobilního telefonu (ani tak to GPS nebudete potřebovat).

Zjednodušená mapa (rozlišení 2088 x 1506 px, velikost 661 Kb) – První mapa je opravdu přehledná a přitom na ní naleznete zakresleno vše důležité. Dobře se v ní orientuje a objekty, které stojí za to navštívit jsou zakresleny červeně.


Schematická mapa (rozlišení 1746 x 1268 px, velikost 253 Kb) – Druhá mapa je také zjednodušená i když úplně jiným stylem. Můžete tak z ní vyčíst některé další údaje jako pěší zóny nebo důležité dopravní uzly a spojení.

 

Podrobná silniční mapa (rozlišení 1399 x 891 px, velikost 365 Kb) –  Třetí mapa zachycuje největší část města, je proto docela malá. Nicméně si z ní můžete udělat dobrou představu o hlavních silnicích a dopravě v Barceloně.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist